Co je to fitting golfových holí?

Slovo fitting by se dalo přeložit do češtiny slovy příhodný, padnoucí, vhodný nebo případný. A přesně o to při fittingové lekci golfových holí u nás jde. Vybrat vybavení, které Vám bude sedět, bude vhodné pro vaši hru a Váš zdravotní stav. 

Fittingová lekce před koupí by měla být samozřejmost pro každého golfistu, který uvažuje o novém golfovém vybavení. Přijde Vám to zbytečné a jako první si představíte, že je to jen další fígl jak z lidí dostat extra peníze? Nelekejte se, 99% úprav na míru je zdarma a vybavení se vyrábí přímo v autorizovaných dílnách konkrétních značek. Žádná fušeřina.

fitting-centrum-praha

S fittingem jste se už určitě setkali při nákupu čehokoliv pro sport potřebného. Jen Vás asi nenapadlo, že právě fittingem procházíte. Když si kupujete nové boty na běhání, před koupí je nazujete a projdete se v nich. Když si kupujete nové kolo, jako první si asi necháte nastavit sedlovku a řidítka podle Vaší postavy. Když kupujete lyže, asi si nevyberete "obřačky" pro své rekreační lyžování, když chcete dělat obloučky jako z titulní stránky lyžařských magazínů. Před koupí si zkoušíme tričko, kalhoty, rukavici a další věci, které jsou v porovnání s investicí do golfových holí jen "drobným výdajem".

Co při fittingové lekci budeme řešit?

 • Rychlost Vašeho švihu. Změříme na TrackManu a doporučíme typ a tvrdost shaftu.
 • Délku holí. Vysoký hráč nemůže hrát stejně dlouhé hole jako nízký. Vede to ke špatným návykům v technice, které se v budoucnu špatně odstraňují. Chyby v postoji často způsobují i zdravotní potíže. Věřte, že za správnou délku holí Vám poděkuje nejen Vaše bederní páteř.
 • Grip a jeho tloušťku. Špatná tloušťka gripů může způsobit to, že nebudete schopní zahrát komfortně žádnou ránu. Při tenkých i tlustých gripech budete muset hůl držet silněji aby Vám nevyklouzla.
 • Složení Vaší sady. Správný course management je postavený na tom, že máte hůl na každou vzdálenost.
 • Lie. Končí Vám odpaly vpravo nebo vlevo od cíle? Problém může být v tom, že se Vám hlava při kontaktu se zemí otevře nebo zavře, podle toho jestli děláte řízek špičkou nebo patkou.

Fitting golfových holí v každém případě doporučujeme jak pokročilým tak začínajícím hráčům.

Citygolf Fitting centrum v Praze je to pravé místo pro Váš příští nákup golfových holí. Co Vám můžeme nabídnout a garantovat?

 • celým procesem Vás provede profesionál, který ročně absolvuje několik školení od každé značky. Jako jediný v České republice má certifikát úrovně II z TrackMan University. Díky dlouholeté praxi s nejlepšími českým profesionály i amatéry dokáže zohlednit vše co je při výběru nutné. Každý rok Citygolf Fitting centrum v Praze navštíví stovky hráčů, hráček, juniorů, juniorek s jasným cílem. Hrát lepší golf a šetřit své zdraví.
 • testování bude probíhat na TrackManu. TrackMan je nejlepší měřící technika v golfu, kterou používají nejlepší fitting centra, golfoví trenéři a profesionálové po celém světě.
 • míčky Titleist PRO V1x. Titleist vyrábí nejlepší míčky pro golfisty všech úrovní. Díky našemu partnerství se značkou Titleist Vám můžeme nabídnout jejich míčky už při výběru holí. Hrajete-li jinou značku míčků, přineste si je. Fitting s míčky, které hrajete na hřišti je nejlepší.
 • širokou nabídku shaftů a hlav, které dostáváme jako autorizované fitting centrum první v České republice. Ať už se jedná o novinky značky Titleist, TaylorMade, Mizuno nebo Ping, buďte si jistí, že pokud je výrobce zařadí do testovacích sad, budete mít možnost je u nás vyzkoušet.
  IMG-20170727-WA0000

Citygolf Fitting centrum je v Praze už od roku 2013 a každým rokem se zvyšuje počet hráčů, kteří ho navštíví. Dejte nám svou důvěru a my se postaráme abyste měli z golfu, díky vybavení na míru, lepší zážitky.