Jak jsem testoval železa TaylorMade M3

TaylorMade m3Když jsem poprvé viděl obrázky nových želez TaylorMade M3 a M4, tak mě napadlo, že se na trh řítí další přeplácaná kopyta. Spousta technologií, ale vytracená jednoduchost, kterou u designu želez preferuji. Po fantastických novinkách v roce 2017 od Titleist a Mizuno jsem neměl vysoké očekávání od TaylorMade a o to větší překvapení to bylo.

Včera nám dorazily modely TaylorMade M3 a TaylorMade M4 a k nim hromada ocelových a grafitových shaftů s různými délkami, takže jsme schopní udělat fitting prakticky každému hráči, bez ohledu na úroveň jeho hry. Protože zatím nedorazily všechny shafty, tak jsem železa testoval na lehkých 100gr, ocelových shaftech a byla to velká zábava.

Vzhled mě opravdu překvapil. Při založení vypadají hole docela sportovně a řekl bych, že design přesně odpovídá požadavkům hráčů, na které TaylorMade M3 a M4 cílí. Jak už bývá zvykem, tak TaylorMade s novým modelem uvede na golfový trh nějakou novou technologii. U M3 a M4 je to RIBCOR technologie, která zlepšuje transfer energie z vašeho švihu do rychlosti míčku. Společně se Speed Pocket, Face Slots a wolframovými závažími můžete čekat kompaktní železa, která vás ohromí svým výkonem.

I přes to, že jsem neměl svou ideální kombinaci shaftu, lie a délky, tak mě překvapilo jak snadno se mi holemi hrálo. Hlavu jsem měl TaylorMade M3 č.7 nastavenou +1° Upright a shaft byl KBS Max, Stiff, +0,5". Výsledek byl super. Průměrná carry vzdálenost na č. 7 byla kolem 165 m s tím, že mezi špatnou a dobrou ránou byly minimální rozdíly. Když jsme pak zkoušeli maximum, tak nebyl problém dostat míček za 185 m carry :)

Železa TaylorMade M3 a TaylorMade M4 máme ve Fitting centru k dispozici od 29.1.2018. Pokud si letos budete kupovat nová železa, určitě do výběru přidejte i TaylorMade. 

Michal, citygolf.cz

Odkaz TaylorMade M3 železa

Odkaz TaylorMade M4 železa

TaylorMade M3 Trajektorie

TaylorMade m3 Konzistence

TaylorMade M3 Detail