Proč byste měli zkusit novinky G410 od Pingu.

Ping G410 Driver

Ping má jednu krásou výhodu před svými konkurenty a tou je jednoduchost jejich nabídky. Když se podíváte na sortiment roku 2019, tak najdete jednu modelovou řadu driverů, fervejovek a hybridů. Kategorie želez má pět modelů s jasným zařazením pro jakou cílovou skupinu jsou určené a dva modely wedgí podle vaší preference.

Pokud se právě rozhodujete, že si pořídíte nový driver, dřevo nebo železa, určitě byste je měli zkusit v pražském testovacím centru CityGolf.cz. Novinky od Pingu jsou skvělé a sbírají v golfových magazínech jedno ocenění za druhým. Ať už jste rekreační hráč, sportovní hráč nebo výkonnostní hráč, Ping má připravenou nabídku přesně pro Vás.

Drivery Ping G410

Ping má v nabídce jeden model. G410, který je k dostání ve třech provedeních G410 Plus, G410 SFT a G410 LST. Všechny tři mají stejný objem hlavy 455cc (obvyklá velikost je 460cc). Hlava je sice menší, ale díky ušetřené hmotnosti bylo možné pohrát si s rozmístěním závaží pro maximální vzdálenost a promíjivost. 

Všechny tři modely mají:

 • stejnou velikost hlavy
 • posuvné závaží v zadní části hlavy, kterým můžete vyladit preferovaný tvar rány
 • kromě standardního loftu máte 7 dalších možných nastavení. Čtyři možnosti: +1°, +1,5°, -1°, -1,5° bez změny Lie a tři možnosti změny loftu 0°, -1°, -1,5°, které zároveň změní Lie až o 3° flat.
 • kovaný plíšek na impaktové ploše, který maximalizuje trampolínový efekt pro vysokou rychlost míče.
 • výstupky na vršku hlavy pro lepší aerodynamiku. 
 • nabídku šesti shaftů bez příplatku.

Rozdíly mezi modely Plus, SFT a LST.Ping G410 Plus Driver

Model G410 Plus je neutrálně vyvážený driver pro univerzální využití. Osloví hráče každé výkonnosti a proto je ho vidět jak v bagu rekreačních hráčů, tak i na PGA Tour u Ping ambasadorů.

Ping G410 SFT má vše co model Plus, ale jeho vyvážení (Center of gravity) je umístěné extrémně na okraji a o 50% blíž k patce než u předchozího modelu pro bezkonkurenční eliminaci šlajzu. G410 SFT je vyvážený tak aby měl míček více spinu a pomůže hráčům s pomalejší švihovou rychlostí udržet míček déle ve vzduchu pro maximální carry vzdálenost.

Poslední model G410 LST je ideální zbraní pro hráče s vysokou švihovou rychlostí nebo pro ty, kteří bojují s vysokým spinem při hře z týčka. V závislosti na nastavení loftu, použitém shaftu a vyvážení na zadní straně hlavy má model LST o 200 a 400 otáček míčku méně než model Plus. Vyvážení je blíže ke středu hlavy a impaktové ploše pro nižší pronikavější trajektorii.

Drivery G410 je možné osadit šesticí shaftů, které jsou všechny nově bez příplatku, což je super, protože se při fittingu můžete soustředit jen na výkon. K dispozici jsou Ping Alta CB 55 Red, Ping Tour 65, Ping Tour 75, Project X Even Flow 75 a Mitsubishi Tensei CK Orange 60. Každý shaft je k dispozici v několika tvrdostech s váhou od 56 gramů do 78 gramů. Na TrackManu vám najdeme správný shaft pro váš švih. Díky tomu získáte ideální trajektorii a spin pro maximální vzdálenost a přesnost z týčka.

Fairwayová dřeva Ping G410

V nabídce jsou stejně jako u driverů, tři modely. G410, G410 SFT a G410 LST. Stejné jsou nejen názvy, ale i cílová skupina hráčů, pro které jsou určené. 

Fairwayové dřevo má vyplnit vzdálenostní mezeru mezi driverem a nejdelším železem/hybridem. Proto je potřeba ho vybírat ideálně při koupi driveru. Dřeva Ping G410 mají stejnou nabídku shaftů jako drivery G410, proto bude velmi snadné sestavit ideální vzdálenostní rozestupy vašich ran. Při výběru s Vámi při rozhovoru probereme co od nového dřeva očekáváte. Jestli ho vybíráte spíš pro hru z týčka, nebo z fairwaye. Jestli u něj očekáváte doběh nebo spíš vyšší kontrolu nad dopadem. Nezřídka se stává, že klient po fittingu odchází s driverem G410 Plus a fervejovkou G410 SFT. Určitě neplatí, že pokud vyberete driver G410 LST, půjde Vám do bagu i dřevo G410 LST. Nebojte se kombinovat.

Dřeva G410 je možné zakoupit v těchto variantách:

 • G410: 14,5° (dřevo č. 3), 17,5° (dřevo č. 5), 20,5° (dřevo č. 7), 23,5° (dřevo č. 9).
 • G410 SFT: 16° (dřevo č. 3), 19° (dřevo č. 5), 22° (dřevo č. 7).
 • G410 LST: 14,5° (dřevo č. 3).

Hybrid Ping G410

Nově mají hybridy Ping nastavitelný loft, proto bude hračka vyladit hybrid přesně pro vzdálenost a účel jaký požadujete. Hybrid G410 je možné zakoupit v loftech od 17° do 30°. Výchozím měřítkem by mělo být, jaké nejdelší železo efektivně trefujete a jakou máte vzdálenostní mezeru mezi fervejovkou a tímto železem.

 • varianta 17° odpovídá železu č. 2
 • varianta 19° odpovídá železu č. 3
 • varianta 22° odpovídá železu č. 4
 • varianta 26° odpovídá železu č. 5
 • varianta 30° odpovídá železu č. 6.

Hybrid si můžete nechat osadit jedním z pěti shaftů. Ping Alta CB 70 Red, Ping Tour 85, Project X Even Flow Black 85, Mitsubishi Tensei CK Pro Blue 70 nebo 80. 

G410 Fitting