Jak vybrat nejlepší driver pro vás.

Jakému driveru věnovat pozornost v sezóně 2017.

Technologie a materiály jdou s každým rokem kupředu a vývoj se nezastavil ani na poli golfových driverů. Na technologie jako je možnost nastavení loftu nebo změnu vyvážení jsme si už zvykli. V roce 2017 se však objevuje několik nových záležitostí.

Nově se už značky nepouští do proklamací o nejdelším driveru v historii, ale na scénu se dostává především promíjivost a snadná hratelnost. Větší nabídka se přesouvá do kategorie pro rekreační hráče, protože i profesionálové a velmi pokročilí hráči mají slabší dny a rozhodně jim nestojí za to si přidělávat starosti, že driver musí trefovat čistě na středu hlavy aby dosáhli požadovaného výsledku.

Při výběru driveru je důležité vědět co od něho čekáte, odhadnout vaši formu a ambice. Abychom vám zařazení jednotlivých modelů co nejvíce zjednodušili, připravili jsme skupiny hráčů, podle kterých bychom následně doporučovali vybírat.

Výkonnostní hráč – často hraje a často trénuje. Zasahuje sweetspot, ovládá trajektorii míčku a umí tvarovat rány. Očekává maximální odezvu při kontaktu s míčkem.
Sportovní hráč – pravidelně hraje a pravidelně trénuje. Preferuje sportovní design holí se zvýšenou promíjivostí. Často trefuje sweetspot a s vyšší pravděpodobností zasahuje fairway a pozice na greenu pro snadné skórování.
Pokročilý rekreační hráč – pravidelně hraje a nepravidelně trénuje. Preferuje snadno hratelné hole s vyšší promíjivostí a sportovnějším vzhledem. Nemá ambice hrát výkonnostní golf, ale když se daří, dostane se pod 85 ran. Do této kategorie se zařaďte i když s golfem začínáte, ale z ostatních sportů máte předpoklad, že se do golfového švihu rychle dostanete.
Rekreační hráč – nepravidelně hraje a téměř netrénuje. Když najde čas na golf chce ho trávit na hřišti a né na rohožce. Preferuje hole s vysokovou promíjivostí pro snadné zasahování. Nechystá se tvarovat rány a hlavním cílem je dostat míček snadno do vzduchu a pokud možno bez velkých komplikací do jamky.

Driver pro rekreační hráče.

Cobra MAX, Cobra KING F7 Ti, Ping G SF Tec

Cobra Max plní do puntíku co se od začátečnického driveru očekává. Maximální promíjivost, lehký shaft, maximální offset a vyšší lofty. Cobra KING F7 Ti a Ping G SF Tec jsou hole, u kterých lze nastavit loft a tedy provádět redukce hodnot spinu a změnu výšky trajektorie.

DRIVER PRO pokročilé REKREAČNÍ HRÁČE.

Titleist 917 D2, Cobra KING F7, Ping G, Ping G SF Tec

Asi největší letošní lákadlo v této kategorii je Cobra KING F7. Možnost nastavit loft, změnit těžiště a vyladit preferovanou trajektorii a doběh umožňuje společně širokou nabídkou shaftů, vybrat driver pro každý typ golfisty. Ping G lze do této kategorie zařadit společně s modelem SF Tec (který sem přesahuje z kategorie pro rekreační hráče). Rozdíl mezi klasickým "géčkem" a variantou SF Tec je jiném vyvážení, kde SF Tec má těžiště více k patce aby se hlava při impaktu zavírala a eliminovala šlajz. Varianta G je potom vyvážená pro vyšší trajektorii, kterou lze upravovat nastavením loftu. Oba Ping drivery spojuje neuvěřitelná promíjivost. Všechny tři modely mají super zvuk a při založení vám dodají dostatek důvěry.

Titleist 917 je v této kategorii zaslouženě hlavně z hlediska promíjivosti, která je proti předchůdci 915 zase o něco vyšší. 917 D2 má luxusní vzhled a je výsledkem dvouletého vývoje. Hlavní změnou je "váleček" v zadní části hlavy, který lze měnit za lehčí nebo těžší pro ideální nastavení hodnot potřebných pro maximální výkon. Samozřejmostí je změna nastavení loftu a široký výběr značkových shaftů nejrůznější váhy bez příplatku. Titleist 917 D2 při správném nastavení všech parametrů porazí každý driver na trhu. Speciálně před koupí tohoto driveru je nezbytné absolvovat fittingovou lekci. Výsledek stojí opravdu za to.

DRIVER PRO Sportovní HRÁČE.

Titleist 917 D2, Cobra KING F7, Cobra KING LTD, Ping G, Ping G LS Tec, Mizuno JPX-900

Modely Titleist 917 D2, Cobra KING F7 a PING G je díky velkému množství nastavení a shaftů možné zařadit i do kategorie pro sportoní hráče. Všechny hole v této kategorii mají možnost nastavení loftu. Cobra, Titleist a Mizuno nabízí navíc i změnu těžiště. Ať už vyberete jakoukoliv hůl z této kategorie, nebude to špatná volba! Nicméně pro sportovní hráče už by mělo být nezbytné před koupí absolvovat fitting vybavení.

 

DRIVER PRO výkonnostní HRÁČE.

Titleist 917 D3, Cobra KING F7+, Mizuno JPX-900

V této kategorii už je fitting driveru naprostá nezbytnost. Při měření na Trackmanu se řeší trajektorie a chování míčku do nejmenšího detailu. Každá hůl má standardní (výchozí) nastavení, ale to v 99% měníme podle preference hráče. 

Fitting nových holí Trénink s Trackmanem