TaylorMade M1 Driver pro sportovní a výkonnostní hráče

Recenze TaylorMade M1 Driver

Hlava hole prošla proti předchozímu modelu M1 největšími změnami v tom, že je na ní vyšší podíl karbonu o 43%. Šest vrstev lisovaných karbonových vláken zajišťuje maximální pevnost a stabilitu a přitom umožnilo ušetřit hmotnost, kterou mohli vývojáři umístit do efektivnějších oblastí v hlavě hole. Díky speciálnímu procesu FF2FF bylo možné dokonale spojit karbonové části se zbytkem titanového korpusu aby vznikla hlava s luxusním vzhledem a výjimečným výkonem.

Nejširší možnosti personalizace u driveru na trhu. Nový T-Track system umožňuje nastavit trajektorii a směr odpalu přesně podle hráčovi preference. Drážka od impaktové plochy do zadní části je o 64% delší což umožňuje posunout 12 gramové závaží do pozice pro maximální promíjivost a vyšší vzletový úhel nebo do pozice hned za impaktovou plochou pro nízkou pronikavou trajektorii a neomezenou možnost tvarování ran. Drážka po celé délce impaktové plochy nabízí možnost nastavit 15 gramové závaží do pozice draw nebo fade pro preferovaný tvar rány. Pro ideální nastavení doporučujeme změření hodnot na Trackmanu, protože vždy bude nutné vyhodnotit několik různých vlivů a zvolit jaké nastavení je pro ideální výsledek nejlepší.

Nastavení loftu a pozice hlavy až do 12 různých pozic. Nový nástavec na shaftu, vyrobený z leteckého hliníku umožňuje nastavit loft až o 2° dolů nebo o 2° nahoru. Díky přiložené tabulce (v balení společně s driverem) si snadno nastavíte hlavu do pozice, která vám vyhovuje. Se změnou nastavení loftu se nemění jen sklon hlavy, ale celá pozice usazení na shaftu, tzn. lie a otevření/zavření hlavy. Když si změníte nastavení u hlavy, která má standardní loft 9,5° o 2° dolů, tedy na 7,5° budete mít hlavu hole o 4° otevřenou a spin míčku snížíte o 600 otáček. Naopak když u této hlavy zvýšíte loft o 2° na 11,5°, bude hlava o 4° zavřená míček bude mít o 600 otáček více.

Nastavení loftu je vždy nutné správně zkombinovat se systémem T-Track, který nastavení trajektorie umocňuje. Správným nastavením dostanete driver, který žadná jiná hůl na trhu neporazí. Naopak nesprávným a neodborným fittingem model M1 pravděpodobně naždy zatratíte.

Při fittingu v Citygolf Fitting centru při testování modelu M1 vždy zohledníme:

  • - v první fázi, jaký vliv na vzdálenost a směr má výběr shaftu
  • v druhé fázi, správné nastavení loftu a pozice hlavy
  • v třetí fázi, správné nastavení posuvných závaží systému T-Track.


TaylorMade byl vždy se svými technologiemi napřed před konkurencí a často byl za složitost svých holí kritizován, ale často nebyla chyba v holích nebo technologiích, ale v prodejcích, kteří nebyli schopní pochopit přínosy jednotlivých nastavení a kvůli tomu hráči hrající do té doby TaylorMade hole přecházeli ke konkurenci, která nabízí jednodušší řešení, kde není nutný kvalifikovaný zásah do nastavení. Pro ideální nastavení hlavy a výběr správného shaftu vás zveme do autorizovaného Citygolf Fitting centra, kde se vám bude věnovat certifikovaný odborník, který všechny možnosti zohlední a vybere to nejlepší nastavení driveru TaylorMade M1 právě pro váš švih.

Model M1 je možné zakoupit ve variantě 460 a 440. Dvě čísla, která značí objem hlavy od sebe odlišují model pro velmi pokročilé hráče/ výkonnostní hráče v případě 440 a hlavu pro sportovní a pokročilé rekreační hráče v případě 460. U menšího modelu 440 je hlavní priorita maximální tvarování ran a nejlepší odezva. Tomu je podřízené vyvážení hlavy, díky kterému je možné snadno zahrát jakýkoliv tvar rány ovšem při minimální promíjivosti u nepřesných odpalu. Když míček netrefíte ideálně, budete se potýkat s velkou ztrátou vzdálenosti.

Doporučená cena driveru TaylorMade M1 je 15.630 Kč
Cena včetně fittingu zdarma v Citygolf Fitting centru: 14.990 Kč.

TAYLORMADE M1 460 DRIVER, PRO MUŽE
Pravé držení 8,5 - 9,5 - 10,5 - 12
Levé držení 9,5 - 10,5
Standardní shafty:
Fujikura PRO 56 XLR8 (Stiff, Regular, Senior)
Mitsubishi Kuro Kage Dual Core 60 TiNi (X-Stiff, Stiff, Regular)
Project X HZRDUS Yellow 65 (6.0, 6,5)