TaylorMade M2 - volba Roryho McIlroye a Sergia Garcii

Hůl vhodná pro pokročilé sportovní hráče, kteří pravidelně hrají a pravidelně trénují. Preferuje sportovní design holí se zvýšenou promíjivostí. Často trefuje sweetspot a s vyšší pravděpodobností zasahuje fairway a pozice na greenu pro snadné skórování.

Nejprodávanější driver TaylorMade pro rekreační a sportovní hráče. Při jeho výrobě byly použity všechny dostupné technologie, které usnadňují hru z týčka a šetří rány hráčům všech úrovní výkonnosti.

Šest vrstev lisovaných karbonových vláken nabízí mimořádnou pevnost a velkou úsporu hmotnosti, která je rozmístěna do efektivnějších oblastí v hlavě hole pro vyšší promíjivost a maximální vzdálenost. Karbonová část je spojená s titanovým korpusem speciálním procesem FF2FF, díky kterému je tělo pevnější a stabilnější než u předchozího modelu. Při založení se budete dívat na kontrastní bílou titanovou část za impaktovou plochou a karbonovou část v zadní části, což Vám pomůže ke snadnějšímu neutrálnímu založení.

Speed Pocket, neboli vyhloubená drážka na spodku hlavy za impaktovou plochou zvyšuje trampolínový efekt až na samou hranici povolenou pravidly USGA. Proti předchozímu modelu M2 je flexe 3x větší a testy prokázaly, že vyšší rychlost míče zaznamenali i rekreační hráči, kteří netrefují míček stabilně na ideálním místě impaktové plochy. Speed Pocket také významně zvyšuje promíjivost u nepřesně trefených odpalů. Ať už trefíte míček blíže ke špičce nebo k patce budou mít vaše odpaly větší vzdálenost než kdy před tím.

Novinkou u modelu M2 je technologie Geocoustic. Lidé z TaylorMade R&D zkoumali vztah mezi geometrií hlavy a její akustikou. Nevýhodou driverů s vysokou promíjivostí bývá "plechovkovitý" zvuk při odpalu. Udělat tichý driver s nejlepším zvukem na trhu tak bylo u modelu M2 největší výzvou. Jako nejlepší řešení se ukázalo zapuštění patky, osazené mini výstupky, do hlavy hole aby vzduch kolem snadněji proudil a vytvářel jen minimální vibrace. Zapuštění celé patky zpusobilo zvýšenou pevnost celé patky a snížení vibrací při impaktu na minimum. Výsledkem je čistý, tichý zvuk, který osloví hráče všech úrovní výkonnosti.

Nastavení loftu a pozice hlavy až do 12 různých pozic. Nový nástavec na shaftu, vyrobený z leteckého hliníku umožňuje nastavit loft až o 2° dolů nebo o 2° nahoru. Díky přiložené tabulce (v balení společně s driverem) si snadno nastavíte hlavu do pozice, která vám vyhovuje. Se změnou nastavení loftu se nemění jen sklon hlavy, ale celá pozice usazení na shaftu, tzn. lie a otevření/zavření hlavy. Když si změníte nastavení u hlavy, která má standardní loft 9,5° o 2° dolů, tedy na 7,5° budete mít hlavu hole o 4° otevřenou a spin míčku snížíte o 600 otáček. Naopak když u této hlavy zvýšíte loft o 2° na 11,5°, bude hlava o 4° zavřená míček bude mít o 600 otáček více.

Driver TaylorMade M2 je možné zakoupit i ve variantě D-Type, kde písmeno D znamená Draw. Místo neutrálního vyvážení u klasického modelu M2 je M2 D-Type vyvážený do DRAW pro eliminaci nežádoucího šlajzu, vyšší promíjivosti a snadnější dosažení ideální trajektorie. Díky tomu je pro rekreační hráče snadnější dosáhnout lepších výsledků při hře z týčka.

Doporučená cena driveru TaylorMade M2 je 12.120 Kč
Cena včetně fittingu zdarma v Citygolf Fitting centru: 11.590 Kč.

TaylorMade M2 Driver, pro muže
Pravé držení 9,5 - 10,5 - 12
Levé držení 9,5 - 10,5
Standardní shaft:
Fujikura PRO 56 XLR8 (Stiff, Regular, Senior)