TaylorMade SIM drivery, dřeva a hybridy.

Už je to tu, TaylorMade SIM!

TaylorMade představil nové modely driverů, fairway dřev a hybridů pro sezónu 2020. Název SIM je zkratka prvních písmen ze sloganu Shape In Motion. TaylorMade představil v minulých letech hned několik technologií, které zvyšují rychlost míčku. Ať už se jedná o Speed Pocket, Twist Face nebo Injected Face, není žádná spojená s aerodynamikou a snížením odporu vzduchu při "downswingu".

A tak je sezóna 2020 ve znamení nového designu, který může na první pohled vypadat divně, ale má všechny předpoklady fungovat skvěle. Když budeme vycházet z faktu, že rekreační hráč švihá rychlostí kolem 90 mph, tak už musí hlava odolávat slušnému odporu vzduchu. I jeden stupeň odchýlení od ideální pozice při kontaktu s míčkem může udělat rozptyl několik desítek metrů na dopadu.

Drv-2

 TaylorMade SIM Driver, TaylorMade SIM Max Driver, TaylorMade SIM Max D Driver.

Stejně jako u předchozích modelů, přichází TaylorMade se třemi hlavami, které se liší cílovou skupinou, kterou oslovují. Když se budeme držet dělení, které jsme si zvykli používat tak:

Rozdíly mezi modely nejsou jen v názvech, ale i ve velikosti hlavy a impaktové plochy. I přes to, že všechny mají objem 460cc tak si při testování můžete všimnout, že SIM Driver má impaktovou plochu nižší a nejmenší (pro lepší tvarování ran) a naopak SIM Max D ji má nejvyšší a širší (pro maximální trajektorii). SIM Max je pak kompromisem obou modelů a přináší jak vysokou promíjivost tak možnost snadno tvarovat rány.

Další peckou u modelů SIM jsou nové shafty. Ať už jsou to Mitsubishi Diamana S Limited 60 nebo Project X HZRDUS Smoke Green u modelu SIM, nebo VENTUS 5 nebo 6 u modelu SIM Max

Fwy-2

TaylorMade SIM Fairway, TaylorMade SIM Max Fairway a TaylorMade SIM Max D Fairway.

Dřeva SIM jsou pojmenovaná stejně jako drivery aby bylo už na první pohled zřetelné co od nich můžete čekat.

TaylorMade SIM Fairway bude vyhovovat pokročilým hráčům, kteří si poradí s menší hlavou, kterou je snadno možné zahrát různé typy ran z různých povrchů. SIM Fairway jsou vyrobené z titanu a karbonu. Titan má několik skvělých vlastností, mezi které patří především vysoká pevnost a pružnost zároveň. Díky tomu bylo možné vyrobit impaktovou plochu co nejtenčí a získat maximální transfer energie ze švihu do míčku. Jedinou menší nevýhodou u titanových hlav je vyšší cena než u klasických ocelových, ale v TaylorMade si stojí za tím, že výkon který titanové hlavy nabízí za tu cenu stojí.

TaylorMade SIM Max a SIM Max D Fairway jsou vlastnostmi i použitým materiálem podobné s tím rozdílem, že varianta SIM Max D má závaží posunuté blíže k patce a tím eliminuje "šlajz". Pokud je "šlajz" vaší nejčastější chybou, tato vychytávka by měla vaše odpaly narovnat a prodloužit.

Novinky TaylorMade SIM můžete otestovat v CityGolf testovacím centru v Praze, přibližně od 15.1.2020.