TaylorMade SIM drivery, dřeva a hybridy.

Už je to tu, TaylorMade SIM!

TaylorMade představil nové modely driverů, fairway dřev a hybridů pro sezónu 2020. Název SIM je zkratka prvních písmen ze sloganu Shape In Motion. TaylorMade představil v minulých letech hned několik technologií, které zvyšují rychlost míčku. Ať už se jedná o Speed Pocket, Twist Face nebo Injected Face, není žádná spojená s aerodynamikou a snížením odporu vzduchu při "downswingu".

A tak je sezóna 2020 ve znamení nového designu, který může na první pohled vypadat divně, ale má všechny předpoklady fungovat skvěle. Když budeme vycházet z faktu, že rekreační hráč švihá rychlostí kolem 90 mph, tak už musí hlava odolávat slušnému odporu vzduchu. I jeden stupeň odchýlení od ideální pozice při kontaktu s míčkem může udělat rozptyl několik desítek metrů na dopadu.

Drv-2

 TaylorMade SIM Driver, TaylorMade SIM Max Driver, TaylorMade SIM Max D Driver.

Stejně jako u předchozích modelů, přichází TaylorMade se třemi hlavami, které se liší cílovou skupinou, kterou oslovují. Když se budeme držet dělení, které jsme si zvykli používat tak:

Rozdíly mezi modely nejsou jen v názvech, ale i ve velikosti hlavy a impaktové plochy. I přes to, že všechny mají objem 460cc tak si při testování můžete všimnout, že SIM Driver má impaktovou plochu nižší a nejmenší (pro lepší tvarování ran) a naopak SIM Max D ji má nejvyšší a širší (pro maximální trajektorii). SIM Max je pak kompromisem obou modelů a přináší jak vysokou promíjivost tak možnost snadno tvarovat rány.

Další peckou u modelů SIM jsou nové shafty. Ať už jsou to Mitsubishi Diamana S Limited 60 nebo Project X HZRDUS Smoke Green u modelu SIM, nebo VENTUS 5 nebo 6 u modelu SIM Max

Fwy-2

TaylorMade SIM Fairway, TaylorMade SIM Max Fairway a TaylorMade SIM Max D Fairway.

Dřeva SIM jsou pojmenovaná stejně jako drivery aby bylo už na první pohled zřetelné co od nich můžete čekat.

TaylorMade SIM Fairway bude vyhovovat pokročilým hráčům, kteří si poradí s menší hlavou, kterou je snadno možné zahrát různé typy ran z různých povrchů. SIM Fairway jsou vyrobené z titanu a karbonu. Titan má několik skvělých vlastností, mezi které patří především vysoká pevnost a pružnost zároveň. Díky tomu bylo možné vyrobit impaktovou plochu co nejtenčí a získat maximální transfer energie ze švihu do míčku. Jedinou menší nevýhodou u titanových hlav je vyšší cena než u klasických ocelových, ale v TaylorMade si stojí za tím, že výkon který titanové hlavy nabízí za tu cenu stojí.

TaylorMade SIM Max a SIM Max D Fairway jsou vlastnostmi i použitým materiálem podobné s tím rozdílem, že varianta SIM Max D má závaží posunuté blíže k patce a tím eliminuje "šlajz". Pokud je "šlajz" vaší nejčastější chybou, tato vychytávka by měla vaše odpaly narovnat a prodloužit.

Novinky TaylorMade SIM můžete otestovat v CityGolf testovacím centru v Praze, přibližně od 15.1.2020.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení